Ana Sayfa   » YENILEMELER    » Yenilemeler   

Yenilemeler

  


27.12.2012 - Sitenin "İhtilaf AGİT`te" bölümü yenilenmiştir. Şöyle ki, bölüme Karabağ ihtilafı ile ilgili son dönemlerde AGİT`te kabul edilmiş yeni belgeler eklenmiştir.

26.12.2012 - Sitenin "Hakkımızda" bölümünde "Konuşmalar" linkine "İlham Abduyev`in Yılbaşı ve 31 Aralık Dünya Azerilerinin Dayanışma Günü`ne ilişkin konuşması" eklenmiştir.

21.12.2012 - Sitenin "Karabağ sorunu" bölümüne "İhtilafda Ermeni lobisinin rolü" linki eklenmiştir. Linkte Dağlık Karabağ sorununun başlatılmasında ve derinleşmesinde dünyanın çeşitli ülkelerindeki Ermeni lobisinin faaliyetleri ve ayrılıkçılara yapılan mali yardımlar hakkında bilgi verilmiştir.

30.11.2012 - Sitenin "Karabağ sorunu" bölümüne yeni "Esir ve rehin alınmış azerilerin kaderi" linki eklenmiştir. Linkde Karabağ sorunu döneminde ermeniler tarafından edir ve rehin alınmış azerilerin sayısından, onlara yapılan tecavüzden bahsedilmiştir.

28.11.2012 - Sitenin "Hocalı katliamı" bölümünde "Hocalı katliamının İİT`de tanınması" linki eklenmiştir. Ek, Hocalı katliamının İslam İşbirliği Teşkilatı Dışişleri Bakanları Konseyi tarafından tanınmasına atfedilmiştir.

22.11.2012 - Sitenin "Karabağ sorunu" bölümüne "Ermenilerin düzenlediği Sumgayıt olayları" linki eklenmiştir. Linkde Sumgayıt olayları ile ilgili gerçekler belirtilmiştir.

14.11.2012 - Sitenin "Hakkımızda" bölümüne "www.butacolor.net" linki eklenmiştir.

01.11.2012 - Sitenin "Hakkımızda" bölümünde “Konuşmalar” linkine " İlham Abduyev`in www.butacolor.com projesi ile ilgili konuşması" eklenmiştir.

24.10.2012 - Sitenin "Karabağ sorunu" bölümüne "Kültürel mirasın yıkılması" linki eklenmiştir.

18.10.2012 - Sitenin "Devlet politikası" bölümündeki "Cumhurbaşkanının Karabağ sorunu ile ilgili konuşmaları" linkine Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'in Karabağ sorunu ile ilgili yeni konuşmaları eklenmiştir.

11.10.2012 - Sitenin "Karabağ sorunu" bölümündeki "Dış basında" linkine Karabağ sorunu ile ilgili dış basında yayınlanmış makalelerin özetleri eklenmiştir.

01.10.2012 - Sitenin “Anons” bölümüne “www.azerbaijanphoto.com” linki eklenmiştir

28.09.2012 -  Sitenin "Müzik" bölümüne "Karabağ müzik meclisleri" linki eklenmiştir. Link Azerbaycan'da hanendelik sanatının gelişmesinde önemli rol oynamış müzik meclislerinin faaliyetine atanmıştır.

27.09.2012 - Sitenin "Hakkımızda" bölümünde “Konuşmalar” linkine " İlham Abduyev`in azerbaijanphoto.com projesi ile ilgili konuşması" eklenmiştir.

20.09.2012 - Sitenin "Karabağ sorunu" bölümüne "İşgal altındaki topraklarda yasadışı yerleşim" linki eklenmiştir. Linkte uluslararası yasalara aykırı olarak Ermenilerin işgal altındaki Azerbaycan topraklarında yerleşmesi anlatılmıştır.

17.09.2012 - Sitenin “Anons” bölümüne “www.butalife.com” linki eklenmiştir

13.09.2012 - Sitenin "Fesatlar" bölümüne "Çevresel terör - yangınlar" linki eklenmiştir. Linkte işgal edilmiş Azerbaycan topraklarında Ermeni tarafından yapılmış büyük ölçekli yangınlardan ve onların vurduğu zarardan bahsedilmiştir.

12.09.2012 -Sitenin Hakkımızda bölümünde "Başvurular" linkine  "İlham Abduyev`in www.butalife.com projesi ile ilgili konuşması" eklenmiştir.
http://garabagh.net/content_333_tr.html 

23.08.2012 -Sitenin "Coğrfaya" bölümüne "fauna" linki eklenmiştir. Linkte Karabağ faunasının biyoçeşitliliğinden, nadir ve soyu kesilme tehlikesinde olan türler anlatılmıştır.

08.08.2012 -Sitenin "Fesatlar" bölümüne "Mayın tehlikesi" linki eklenmiştir. Link savaştan zarar görmüş bölgelerde mayınların temizlenmesine ve onarım çalışmalarına atfedilmiştir.

27.07.2012 -Sitenin "Coğrafya" bölümüne "Flora" linki eklenmiştir. Linkte Karabağ'ın zengin ve rengârenk florasında, özellikle endemik bitkiler anlatılmıştır.

16.07.2012 - Sitenin “Devlet Siyaseti” bölümünün “Cumhurbaşkanının Garabağ çatışmasına bağlı konuşmaları” linkine Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in Birleşmiş Milletler Teşkilatı Güvenlik Konseyi toplantısında yaptığı konuşmaları eklenmiştir. 

06.07.2012 - Sitemizde Yorumlar bölümünün adı değiştirilip HAKKIMIZDA adı olmuştur. Hakkımızda bölümünde "Site hakkında" ve "Başvurular" linki eklenmiştir. Başvurular linkinde azerbaijans.com ve garabagh.net sitelerinin fikri yazarı ve kurucusu İlham Abduyev`in müracaatı ibraz edilmişir.
http://garabagh.net/content_326_tr.html 

05.07.2012 Sitenin “Mimarlık” bölümüne “Abideler üzerindeki tasvirler”  linki eklenmiştir. Linkte Garabağ’ın maddi kültürel abideleri üzerindeki tasvirler  ve onların özellikleri hakkında bilgiler yer almıştır. 

25.04.2012 - Kolombiya senatosu Hocalı katliamını tanımış.

-Garabagh.net sitesi bir kez yenileme yaptı. Şöyle ki, sitenin “Karabağ sorunu” bölümüne sorunla ilgili Azerbaycan ve Ermenistan arasındakı görüşmeler sürecine ait “Görüşmeler süreci” linki eklenmiştir. Linkde Dağlık Karabağ sorununun ayarlanmasına ilişkin görüşmeler süreci tarihsel kronoloji üzere verilmiştir.

“Filmler” bölümüne uzum metrajlı, kısa metrajlı ve belgeseller eklemiştir. Filmler genellikle Karabağ tarihini ve Karabağ ihtilafını anlatıyor. 

“Devlet politikası” bölümünün  “Cumhurbaşkanı`nın Karabağ ihtilafı ile ilgili konuşmaları” linki yenilenmiştir.
-ABD-nin Nyu-Cersi Eyaleti Hocalı katliamını tanımıştır  
- “Mutfak” bölümündeki “Karabağ yemekleri” linki yenilenmiştir.
- "Müzik" bölümüne "Karabağ dansları" linki eklenmiştir. 
http://garabagh.net/content_305_tr.htmlOkundu: 3820