Ana Sayfa   » HAKKIMIZDA    » Başvurular    » İlham Abduyev`in www.butacolor.com projesi ile ilgili konuşması   

İlham Abduyev`in www.butacolor.com projesi ile ilgili konuşması

  


Değerli internet seyircileri!
14 Kasım saat 12:00 'da azerbaijans.com sitesinin en ilginç projelerinden biri olan www.butacolor.com sitesi faaliyete başlayacaktır. Bu siteyi foto projelerimizin devamı olarak değerlendirebiliriz.
Bu bir gerçektir ki, bünyesinde bulunduğumuz çevrenin her bir gerçekliğini insanlar hem de zevklerine uygun olarak idrak ederler. Tabii ki, bu bakımdan her insanın karakterize edilmesinde diğer ayarlarla birlikte onun zevkine de referans edilmelidir. Zevkleri çeşitli konulara göre değerlendirebiliriz ki, bunlardan biri de, renkler, diğer anlamıyla fotoğraflardır. Öyle ki, herkes kendi estetik duyumuna uygun olan fotoğraflar tercih ediyor ve ondan zevk alır. Böylece, sıradan fotoğraf ile istenilen herkesin zevki hakkında konuşma olanağı sağlar.
Bazen insan kendi duyumunu, zevkini paylaşmak ve bununla dış dünyayı nasıl idrak ettiğini göstermek ihtiyacı duyuyor. Bize göre, çizimler, fotoğraflar böyle ihtiyacın ürünüdür.

7 dilde sizlere sunulacak www.butacolor.com sitesi yukarıdaki estetik duyumu, düşünceyi fotoğraflar aracılığıyla sanal şekilde paylaşmak ihtiyacını ve bunu başaran insanların memnuniyetini sağlamak amacı ile oluşturulmuştur.
Site bireysel anlamda her kullanıcının kişisel fotoğraf arşivine dönüşebilecek. Çünkü istenilen herkes sitenin veritabanında foto indirip kendi sayfasında konular üzere fotoğraf albümü (klasör) yaratacak. Her bir fotoğrafı isimlerle işaretlemek mümkün olacak ki, internette genel arama sırasında bu isimler anahtar kelimeler rolünü oynayacak. Resimlere yorumlar yaparak onun genel anlamın veya resimin uyandırdığı duyguları vb. de bölüşmek mümkün olacaktır.

Sitenin özel özelliklerinden biri de fotoğraf paylaşma sanal iletişim ağının ekidir. Yani veritabanına yerleştirilmiş fotolarla ilgili istenilen işlem iletişim (birisiyle arkadaş olmak, en yakın arkadaşları seçmek, kullanıcıların gerek sizin sayfanızda, gerekse genel olarak sitedeki aktivitesini izlemek, birilerine mesaj göndermek vb.) fonunda gerçekleşecektir. Velhasıl, bu sitemizin da teknik olanakları çok geniş biçimde tasarlanmıştır. Sitede sadece kayıt ücretli olacak.
Tabii ki, sitenin özelliklerini onunla daha yakından tanımanız üzerine bileceksiniz. Diğer projelerimiz gibi bu site de sizin Rızanızı ve memnunluğunuzu kazanacağına inanıyorum. Projemizle ilgili bize görüş ve önerisini gönderen her bir kullanıcıya baştan şükranlarımızı sunarız.

01.11.2012Okundu: 968