Ana Sayfa   » HAKKIMIZDA    » Başvurular    » İlham Abduyev`in azerbaijanphoto.com projesi ile ilgili konuşması   

İlham Abduyev`in azerbaijanphoto.com projesi ile ilgili konuşması

  


Değerli yurttaşlar!
1 Ekim'de azerbaijans.com sitesi daha bir projesini gerçekleştirecektir.
azerbaijanphoto.com unvanlı bu proje genellikle vatanımız Azerbaycan'ı dünyada tanıttırmak stratejisinin bir parçası olacaktır.
Baştan belirteyim ki, herhangi bir fotoğraf bir anı tanımlamasının yanısıra, o anı detaylarıyla görüntülemek olanağına da sahiptir. Biz görüp - bilmediğimiz veya hakkında duyduğumuz çok bilgilerle işte fotoğraflar aracılığıyla tanışıyoruz. Bazen erişilmez olan öyle güzellikler var ki, onları kavrayıp anlamakta ve onlardan gerçek hayatta olduğuna yakın bir tarzda zevk almakta fotoğraf dan başka diğer bir araç yoktur.
azerbaijanphoto.com sitesi de bu kriteri dikkate alarak hazırlanmıştır. Dolayısıyla, ülkemizin şehirlerini, köylerini, kasabalarını, onun esrarengiz ve nadir doğasını, genelde Azerbaycan hayatını ayrı ayrı çizgilerini görselleştirip size ve tüm dünyaya sunmak temel amacımız olmuştur. Onu da söyleyeyim ki, azerbaijanphoto.com sitesi Azerbaycan'da en büyük foto arşiv (veya foto banka) olacağına iddialı bir site olarak tasarlanmıştır. Site zaman-zaman eklerle genişletilecektir. buna nedenle her hangi bir idare, işletme veya kurulluş, keza diğer vatandaşlar Azerbaycan`a ait fotolarla bize başvurabilir. 

azerbaijanphoto.com sitesinin foto bazında 3.000 civarında köy, kent ve kasabamızdan 100000 den fazla foto görüntüler yerleştirilmiştir. Bu orijinal fotoğrafları günlerce, aylarca yol kat ederek, doğanın tüm zorluklarına katlanarak çok büyük emek ve istek sonucu biriktirmişiz. Çünkü hep, her an vatanımızı karış karış, her bir Azerbaycanlı ve yabancıya tanıtdırmağın gerekliliğini, önemini düşünüyoruz. Söz açılmışken, belirteyim ki, sitede özel ilginize neden olacak video görüntüler de yer bulacaktır. Bu videolar sitenin foto çekimleri sırasında çekilmiştir.  

Değerli arkadaşlar, inanıyorum ki, diğer projelerimiz gibi, bu projemiz de Azerbaycan'ın tanınmasında dünyaya açılan bir pencere olacak ve ülkemizin yeni foto tanıtımı çalışmasında kendi önemli sözünü diyecektir. Proje ile ilgili istek ve görüşlerini bekleyeceğiz.

27.09.2012Okundu: 955